Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.

Rozumím
- +

Aktuálně >>

Aktivovat kód akce 197.613

Jak vybrat podprsenku pro větší prsa? 

Pokud patříte k ženám, ke kterým byla příroda v horní části těla štědrá, jistě sklízíte ne vždy vítané poznámky ze strany mužů a občas i - z vašeho pohledu poněkud neopodstatněnou - nevraživost od ostatních žen. Přitom jen vy sama víte, jak náročné je větší poprsí „nosit“ a ještě navíc jej i vhodně „obléknout“.

 Zvolit ten správný model pro větší ňadra není nic snadného. Pokusíme se vám poradit, jak a podle čeho vybírat a co zohlednit, aby vás například nebolela záda, což je u majitelek velkého poprsí častým a zdaleka ne jediným problémem. 

U podprsenek větších velikostí je velmi důležité vybrat skutečně vhodný, perfektně padnoucí a především pak dokonale funkční model. Dnes již naštěstí neplatí, že jak se zvyšuje velikost, snižuje se elegance a vzhled. V současné době jsou i větší velikosti podprsenek designově takřka identické jako ty menší. Pokud se však jedná o kvalitní produkt, je ve větších velikostech vybaven určitými speciálními prvky navíc.

Jak jsme již řekli, správně vybraná podprsenka může předejít mnoha zdravotním komplikacím, kterými velmi často ženy s velkými prsy trpí. Mezi ty nejčastější a nejznámější patří bolesti zad a krční páteře. Výzkumy prokázaly, že více než 75 % žen nosí nesprávný model podprsenky, což především znamená, že není vhodný pro jejich velikost. A budete skutečně překvapena, kolik a jakých problémů v oblasti zdraví to může přinést!

Bolesti hlavy, zad a krční páteře jsme již zmínili. Tyto potíže vznikají, pokud ženy nosí menší velikosti, které je tlačí a tísní. Jedná se hlavně o tzv. zaříznutá ramínka, jež tlačí na ramenní svaly a tím kromě bolesti způsobují napětí, které se následně šíří do celého těla, především pak do oblasti hlavy. Tlak v oblasti žeber pak může dokonce způsobit i problém s trávením. Takto mohou vzniknout celodenní nepříjemné problémy s často velmi obtížně identifikovatelnou příčinou. A přitom to je tak snadné! Podprsenka pro větší poprsí musí mít hlavně pohodlná, široká a vypodložená ramínka jako například tento model.

Pozornost je třeba věnovat i zvolení správného obvodu. Je dokázáno, že české ženy si často pořizují – bohužel právě kvůli domnělému pohodlí - mnohem větší objem než potřebují. Kvůli tomu pak podprsenka v zadní partii „vyjíždí“ nahoru, což je nejen nevzhledné, ale hlavně zcela nefunkční. Pak se totiž ramínka posunují vpředu dolů a tím na pohled celé poprsí nepěkně „klesá“.

 

Zajímavým nápadem je zapínání vpředu, což ocení nejen kojící maminky.

Dalším takovým prvkem – detailem jsou kostice. Nelze jednoznačně říci, že ženy s většími ňadry musejí nosit podprsenky s kosticemi. Byť tento prvek může být pro větší poprsí vítanou oporou, některé ženy jej mohou pociťovat jako nepříjemné a způsobující otlaky. To se týká hlavně kostic postranních. Takže hlavním rozhodovacím momentem je tu vaše pohodlí, svoboda pohybu, volnost a komfort.

Skvělým modelem pro ženy s opravdu velkým poprsím jsou zmenšující podprsenky tzv. minimizery. Tyto úžasné kousky prádla, které se vyrábějí ve variantách s kosticemi i bez nich, dokáží zmenšit ňadra až o dvě velikosti. Zmenšujícího účinku se zde dosahuje použitím méně pružného materiálu, který poprsí hezky zpevní a vytvaruje.

 


Přihlášení
Registrovat
Zapomenuté heslo
Zapomenuté heslo
X
X