Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.

Rozumím
- +

Aktuálně >>

Aktivovat kód akce 197.626

Favorité letošní zimní sezóny - originální ponča a hřejivé vesty

Zima se již zcela neúprosně ujímá vedení a svatý Martin prý bude po letech pěkně mrazivý. Všichni tak vytahujeme z hlubin skříní zimní oblečení a doplňky a často zjišťujeme, že by to chtěla nějakou změnu. Nemusíte si hned kupovat nový drahý kabát, stačí své zimní outfity oživit nějakým hezky barevným, šťavnatým kouskem třeba pončem nebo vestou.  

Pončo bylo typickým oděvem původních jihoamerických indiánů a jeho stáří se odhaduje na cca 500 let. Jeho prvními nositeli byli Mapučové, kteří byli „objeveni“ španělskými conquistadory již v první polovině 16. stolení.

Dnešní ponča jsou oproti těm původním v mnohem střízlivějších barvách, nicméně občas se najde barevně výrazný kousek. Krásná jsou i vzorovaná ponča např. v žakárovém vzoru nebo velmi originální a mimořádně praktické pončo s kapucí. 

Vesta je o něco mladší než pončo a víme zcela přesně, kdy se v módě objevila. Zavedl ji anglický král Karel II. v období restaurace britské monarchie, kdy ji prohlásil za součást správného oblečení. Během 17. století se stala běžným kouskem pánského oděvu. Vesta může být jak s krátkým, tak s dlouhým rukávem a téměř vždy je rozpínací.

My se ale zaměříme na módu dámskou. Velkým hitem minulých let jsou kožešinové vesty. Pochopitelně jsou z kožešin umělých byť skvěle vypadajících. A jsou hitem i letošní zimy, ať již v krátkém nebo v delším.

Taková vesta může být i velmi praktická, protože dokonale zahřeje tělo, které je na zimu nejchoulostivější. A tak při delším sezení v chladnější místnosti bude vesta skvělým doplňkem, a když bude obsahovat vlnu, o to lépe. Samostatnou kapitolou jsou pak prošívané vesty ve sportovním stylu, které se nosí nejvíce ve volném čase při outdoorových aktivitách. 

 


Přihlášení
Registrovat
Zapomenuté heslo
Zapomenuté heslo
X
X