Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.

Rozumím

Aktuálně >>

Aktivovat kód akce 197.640

Hlavní strana
/
/
/
Chutná klasika bez lepku. Upečte si vanilkové rohlíčky
Zpět

Chutná klasika bez lepku. Upečte si vanilkové rohlíčky

Vanilkové rohlíčky nechybí o Vánocích snad na žádném tácu s cukrovím. Zkuste si je tentokrát upéct trochu jinak – bez klasické mouky, ale za použití mouky pohankové. Budou vám chutnat, nádherně provoní byt a navíc při jejich pojídání nebudete muset mít špatné svědomí.

Ingredience:

  • 100 g lískových oříšků
  • 300 g hladké pohankové mouky
  • 70 g moučkového cukru
  • 200 g másla
  • moučkový a vanilkový cukr na obalení

Příprava:

Lískové oříšky na pánvi lehce opražíme a potom oloupeme a nameleme na jemno. K oříškům přidáme mouku, cukr a máslo. Vypracujeme vláčné těsto, které potom zabalíme a necháme na půl hodiny odpočinout v lednici.

Po půl hodině těsto z chladničky vyndáme a znovu pořádně propracujeme. Z těsta tvarujeme malé rohlíčky, které skládáme na plech. Při tom můžeme počítat s tím, že moc nenabudou a můžeme je skládat poměrně natěsno.

Rohlíčky pečeme v troubě přibližně 10 minut na 150 stupňů. Horké rohlíčky jsou ještě velice křehké, proto je necháme lehce vystydnout na plechu a ještě teplé je obalíme ve směsi moučkového a vanilkového cukru. Potřebují alespoň týden, aby se dobře rozležely.

Zkusíte to? Jak Vám chutnalo mi napište na facebook.

 


Přihlášení
Registrovat
Zapomenuté heslo
Zapomenuté heslo
X
X