Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.

Rozumím
- +

Aktuálně >>

Aktivovat kód akce 197.666

ZPĚT Hlavní strana
/
/
/
Drážďany jsou kousek od hranic. Vyrazte za památkami i zábavou

Drážďany jsou kousek od hranic. Vyrazte za památkami i zábavou

Pokud hledáte místo, kde si užijete perfektní víkend, nemusíte už hledat dál. Drážďany jsou ideální. Vždyť si to spočítejte – leží jenom kousek od hranic, můžete tam navštívit galerie i muzea, nakoupit si oblečení i potraviny a navíc se projít historií. To je prostě skvělá kombinace, které nejde odolat. V prosinci se zde navíc konají adventní trhy, které patří k jedněm z nejoblíbenějších v Evropě.

My jsme do Drážďan vyrazily s partou kamarádek. Plán byl jednoduchý – podívat se po městě, do proslulé galerie Zwinger, vylézt na kopuli kostela Matky Boží a samozřejmě si něco malého nakoupit. Splnily jsme si všechno!

Drážďany mají sympaticky malé a ucelené historické centrum, které se dá pohodlně projít pěšky. Navíc úplně nehrozí, že by se člověk někde ztratil, protože se orientuje podle vysokých věží místních kostelů a dalších historických budov.

Do města jsme přijely k večeru, ubytovaly se a jen co jsme věci uložily na pokoj, vyrazily jsme do centra. Překrásně osvícené stavby, hudba muzikantů a krásné kavárny a pivnice zaručovaly dobrou náladu po celou procházku.

Za prohlídkami jsme vyrazily až druhý den – nesměl samozřejmě chybět slavný Zwinger. Nejvíce času jsme samozřejmě strávily mezi slavnými díly proslulých autorů. Část skupiny potom navštívila i další expozice. Mimo jiné i fyzikální kabinet, kde mohly celou řadu různých jevů vidět v praxi.

Potom jsme vyrazily směrem ke zdejším kostelům. Kostel Matky Boží je známou památkou bombardování Drážďan za druhé světové války. Ruiny původní stavby připomínaly hrůzy války. Po sjednocení Německa ale bylo rozhodnuto o to, že se kostel postaví znovu.

A tak se také stalo. Velkou část peněz na stavbu darovali lidé prostřednictvím veřejné sbírky. Pokud sem vyrazíte, tak můžete objevovat nejen zajímavý interiér, ale můžete také vystoupat na fantastickou vyhlídku, kterou nabízí zdejší kopule.

Až si dostatečně užijte procházku historií a pokocháte se, můžete si dát drink v některé ze zdejších restaurací. Část z nich má opravdu dlouhou a bohatou historii a tak si občerstvovací zastávku jistě náležitě užijte.

Nedaleko dalšího známého drážďanského kostela Svatého Kříže začíná známá nákupní třída Prager strasse, kde seženete snad všechno od potravin, přes dámskou módu po suvenýry a dárkové předměty.

Pokud vám zbude čas, navštivte také zdejší muzeum hygieny, Albertinum, a nebo další zajímavé památky, muzea či galerie.

Už jste v Drážďanech byli? A jak se vám to líbilo? Napište mi na facebook!

 


Přihlášení
Registrovat
Zapomenuté heslo
Zapomenuté heslo
X
X