Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.

Rozumím
- +

Aktuálně >>

Aktivovat kód akce 197.666

Vyrazte za krásnou přírodou do Českého Švýcarska

Pravčická brána, Hřensko, soutěsky řeky Kamenice… České Švýcarsko je skvělá volba pro všechny, kteří milují přírodu a zajímavé skalní útvary. Ať už se chystáte na jednodenní výlet nebo na delší dovolenou, Hřensko a okolí jsou tím pravým místem, kde načerpáte nové síly.

Vstupní branou do krásné přírody Národního parku České Švýcarsko je Hřensko, které leží na soutoku Labe a Kamenice. Je nejníže položenou obcí v České republice a je častým cílem turistů z blízkého i dalekého okolí.

Už příjezd do Hřenska od Děčína stojí za to. Před návštěvníky se otevře překrásný kaňon řeky Labe, pískovcové skály se tyčí do výšky, cestu obklopují také lesy a dole se leskne hladina řeky. Takovou scenérii neuvidíte nikde jinde.

Hřensko je obklopené skalními stěnami, a ačkoli leží nejníže v České republice, tak si tam člověk připadá jako na horách. Díky zdejšímu klimatu se v okolí obce daří horským rostlinám, což je považováno za raritu.

Projít se tady můžete po naučné stezce a také využít oblíbené turistické atrakce a nechat se svézt na loďce mezi soutěskami. Loďky jezdí Endumundovou a Divokou soutěskou.

K prvnímu otevření dolní části soutěsky došlo v květnu 1890 a byla pojmenována po svém zakladateli – Edmundova. Zpřístupnění se střední část – Divoká soutěska dočkala až za osm let.

Projížďka loďkou mezi skalami vás určitě nadchne. I v letních měsících je zde chladněji, proto si nezapomeňte mikinu nebo bundičku.

Až si dosyta užijte Hřenska a jeho zákoutí, můžete se vydat na proslulou Pravčickou bránu, která je největším přírodním skalním mostem na kontinentu a je národní přírodní památkou.

Od místa vstupu do areálu se rozbíhají upravené stezky a schodiště na jednotlivé vyhlídky, odkud můžeme pozorovat samotnou Pravčickou bránu nebo se kochat působivými pohledy do blízkého i vzdálenějšího okolí.

Užijte si výlet!

 


Přihlášení
Registrovat
Zapomenuté heslo
Zapomenuté heslo
X
X