Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.

Rozumím
- +

Aktuálně >>

Aktivovat kód akce 197.630

Liberec: kouzelné město s mnoha turistickými atrakcemi

Severočeský Liberec má přes sto tisíc obyvatel a je pátým největším městem v České republice. Toto horské město toho nabízí opravdu mnoho. Ať už přijedete za památkami, vylézt na Ještěd, vykoupat se ve zdejším aqvaparku nebo se třeba chystáte navštívit bílé tygry ve zdejší ZOO, výlet si opravdu užijete. V jakémkoli ročním období má Liberec své kouzlo.

Jako první určitě navštivte centrum města. Budova zdejší radnice je velice charakteristická. Symbol města je postavený v novorenesančním slohu a pochází z roku 1893. Tato stavba nahradila původní budovu radnice z přelomu 16. a 17. století, jejíž půdorys je dnes na náměstí dr. Edvarda Beneše stále vidět.

Liberecký zámek si můžete prohlédnout pouze zvenku, vnitřek totiž není přístupný. Pokud ale chcete obdivovat interiér i exteriér, vyrazte do Severočeského muzea.

Jeho budova byla postavena na samém konci 19. století a má hranolovou věž, která je kopií původní liberecké radnice. Kromě stálých expozic přírody, užitého umění, mechanických hudebních automatů a uměleckých plakátů zde najdete také další zajímavé výstavy.

V katastru města leží i další zajímavá stavba, která láká turisty z blízkého i vzdálenějšího okolí. Je to Ještěd, který se vypíná na stejnojmenné hoře nad městem ve výšce 1012 metrů nad mořem. Zde se můžete nejen kochat výhledem, ale dnes zde můžete i poobědvat nebo se dokonce ubytovat a užívat si jedinečnou atmosféru po celou noc.

V zimě si na Ještědu můžete užít lyžování, v létě je zde možnost vyzkoušet jiné sporty. Areál Vestec nabízí například možnost jezdit na kolečkových bruslích či lyžích nebo na kole. Členitý terén využívají pro své tréninky i závodní a rekreační běžci. Nezapomeňte, že jste ve velké nadmořské výčce a i v létě zde budete potřebovat svetřík!

Pokud budete toužit po dalším sportovním vyžití, navštivte místní akvapark. Uvidíte, že si na své přijdete Vy i Vaše děti. Ať už toužíte po relaxaci v horké vodě nebo po blbnutí na toboganech či v protiproudu, tady si to určitě užijete.

Velkým lákadlem je také návštěva liberecké zoologické zahrady, která je všeobecně známá zejména bílými tygry, které zde chovají. To ale není zdaleka jediné lákadlo. V zoo chovají více než 170 různých druhů zvířat. Ročně sem přijedou desetitisíce návštěvníků z celé země.

A pokud stále nebudete utahaní, máte další možnost, jak si Liberce užít dosyta. Vyrazte i s rodinou na hokejový nebo fotbalový zápas a užijte si ho spolu s místními fanoušky!

Už jste někdy byli v Liberci? A jak se Vám tam líbilo? Napište mi na facebook!

 


Přihlášení
Registrovat
Zapomenuté heslo
Zapomenuté heslo
X
X