Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.

Rozumím
- +

Aktuálně >>

Aktivovat kód akce 197.682

Projděte si Mnichov – velkoměsto, které má co nabídnout

Okolo Mnichova jezdíme často – když míříme na letní dovolenou nebo na hory. Několik let jsme ho pouze míjeli, z auta obdivovali stadion Bayernu a pokračovali dál. Byla to ale chyba. Mnichov je totiž město, které stojí za to navštívit. Má zajímavou atmosféru, nabízí celou řadu různých zajímavých památek, ale také kaváren a restaurací.

Srdcem města je náměstí Marienplatz, které dostalo své jméno podle slavného morového sloupu. Stejně jako během dlouhé historie náměstí je to místo, kde lidé scházejí a kde se konají různé akce.

Dominantou náměstí je Nová radnice se slavnou zvonkohrou, která přitahuje statisíce turistů každý rok. Na východní straně náměstí, které je „hlavním“ mnichovským náměstím, je potom Stará radnice.

Na náměstí je také morový sloup, který zdobí zlatá socha Panny Marie. Až se dostatečně pokocháte, můžete vyrazit na pěší zónu směrem na Karlsplatz. Na pěší zóně můžete uspokojit všechny svoje nákupní choutky a také posedět v některé ze zdejších kaváren, a nebo hospůdek.

Kousek od Karlsplatzu je Königsplatz, kde se nacházelo sídlo Adolfa Hitler,a kterému se říkalo hnědý dům. Právě tam vůdce bydlel a na zdejším náměstí se konala shromáždění NSDAP. Königsplatz se na Hitlerův pokyn přeměnil po architektonické stránce a tak jsou zde vidět prvky z antiky.

Pokud si budete chtít odpočinout, vyrazte do jednoho ze zdejších parků, a nebo navštivte anglickou zahradu, která se nachází nedaleko. Odpočinout si budete moci také v jedné ze zdejších pivnic, kde ochutnáte nejen zdejší výborné pivo, ale také místní kuchyni.

Minout nesmíte také další místo, které k Mnichovu neoddělitelně patří. Nachází se zde totiž sídlo firmy BMW a také její muzeum. Na své si přijde celá rodina a budete moci nahlédnout do minulosti, současnosti i budoucnosti slavné značky.

Z České republiky se do Mnichova dostanete pohodlně po dálnici přes Plzeň a Rozvadov. Jezdí sem i autobusoví dopravci, kteří často nabízejí akční jízdenky. Tak co, až pojedete příště okolo, stavíte se v Mnichově? Nebo si tam rovnou uděláte výlet?

Kam jezdíte na výlety s rodinou Vy? Napište mi na facebook nebo na google+!

 


Přihlášení
Registrovat
Zapomenuté heslo
Zapomenuté heslo
X
X
X