Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.

Rozumím
- +

Aktuálně >>

Aktivovat kód akce 197.682

Pivařův průvodce Prahou. Kde ochutnat speciály

Procházka Prahou je příjemná hned z několika důvodů. Nejde jen o překrásné památky, množství různých kulturních akcí, ale také o to něco ochutnat. Já jsem tentokrát s manželem vyrazila po stopách piva. Nějakého jiného, než člověk pije všude. Něco jsem si nastudovala, některé tipy jsem dostala od kamarádů, a mohlo se vyrazit.

Mnoho pražských pivnic nabízí opravdu neobvyklé druhy piva, některé si ho samy vaří. V jedné takové restauraci jsme se rozhodli naši cestu zahájit. Nedaleko stanice metra I. P. Pavlova se nachází známý Pivovarský dům.

Pivo si tady sami vaří a mimo to nabízejí i celou řadu různých speciálů. Pokud najdete odvahu, můžete vyzkoušet banánové, kopřivové nebo kávové pivo. Ochutnat můžete také chilli pivo, stout nebo märzen. Pokud ale chcete v túře pokračovat dál, doporučuji ochutnávku omezit na jeden až dva kusy vybraného piva.

Nyní můžete vyrazit dál, na náměstí Míru. Právě tady se nachází restaurace Bruxx, která nabízí širokou škálu belgických piv – některá jsou točená, jiná zde mají v láhvi. Velkou nabídku mají také v restauraci Les Moules na Praze 1. V obou případech ale počítejte s tím, že pokud budete chtít zkusit něco nového, bude vás to stát dost peněz.

Pokud raději ochutnáte piva z minipivovarů z české produkce, ani tak nepřijdete zkrátka. Můžete zkusit třeba sousedský pivovar bašta z restaurace U Banzethů v Nuslích, ochutnat můžete i produkci Klášterního pivovaru na Strahově nebo třeba Vinohradského pivovaru.

V mnoha hospůdkách navíc narazíte i na jiná oblíbená piva z minipivovarů po celé republice. Není tak už výjimkou, že pražské restaurace mají na čepu varnsdorfského Koucoura nebo třeba kácovského Huberta.

Pokud dostanete chuť vyzkoušet exotiku, tak vyrazte do restaurace La republica. Ta nabízí opravdu širokou škálu zajímavých piv. Mimo jiné je to třeba Mongozo Coconut, které se podává přímo v kokosové skořápce a má nízký obsah alkoholu.

Pokud se vám zachtělo nějaké zvláštní a zajímavé pivo vyzkoušet, tak vyrazte. Všechny zastávky asi během jednoho dne nestihnete, ale pokud si vyberete jen několik podniků, tak si výlet opravdu užijte a další vám zbudou na jindy.   u k dispozici loďky nebo šlapadla a vodní plocha svádí k dalším sportům. Pokud se ale cítíte unaveni, můžete se pouze natáhnout ve stínu pod stromy. 

Máte nějaký svůj oblíbený malý pivovar? Napište mi na facebook!

 


Přihlášení
Registrovat
Zapomenuté heslo
Zapomenuté heslo
X
X
X