Aktivovat kód akce 197.611
Hlavní strana
/
/
Nadační fond Zdeňky Žádníkové
Zpět

Pomáhat je radost  

 

Radost, zdraví, láska. Tři slova, která symbolizují to, co si ve svém životě přejeme nejvíce. Ne všichni jsme ale plni zdraví, síly a elánu. Ne každý z nás má to štěstí a vyrůstá v harmonickém prostředí obklopen lidmi, které má rád a kteří ho mají rádi. Teprve když je něco špatně, uvědomíme si, že nic není samozřejmostí. Žijeme v dynamické době, úspěch je měřen penězi, popularitou. Čas jsou peníze. Zkusme se na chvíli zastavit a udělat něco pro ty druhé. A tím vlastně i pro sebe – pro pocit, že nás tato „dynamická” doba ještě úplně nepohltila.

 

Slova v úvodu patří Zdeňce Žádníkové. Známé herečce, v současné době v angažmá v Dejvickém divadle, mamince čtyř dětí a zakladatelce Nadačního fondu, který vznikl již v roce 2007. Společnost PackWay, jež zastřešuje několik značek zásilkových obchodů např. Blancheporte by MAGNET, Magnet 3Pagen a Astoreo, s Nadačním fondem Zdeňky Žádníkové spolupracuje prakticky od jeho vzniku.

Od té doby se podařilo realizovat mnoho projektů v různých sférách. Nejvíce jich bylo věnováno nemocnicím. Tato činnost je také hlavní náplní práce fondu, který prostřednictvím svých sponzorů realizuje nástěnné malby a orientační systémy ve zdravotnických zařízeních, především v těch, určených dětem.

Je známo, že prostředí hraje při pobytu v nemocničních zařízeních a při léčbě dětského i dospělého pacienta významnou roli, mělo by být příjemné a důvěryhodné. Krátkodobě i dlouhodobě se stává „domovem", který si zejména u dětí lze jen těžko představit bez jejich světa her, obrázků, hraček a pohádek.

Jednou z dosud největších realizací jsou nově upravené prostory Dětské pohotovosti ve Fakultní nemocnici Motol, kde ročně ošetří až 30 tis. dětí. Předání této proměny proběhlo 10. 1. 2019. Na malé pacienty i jejich rodiče tu teď čekají vesele vyzdobené stěny, nástěnné hračky pro nejmenší i komiksová zóna pro teenagery.

Nadačnímu fondu ZŽ může přispět každý zákazník značek Magnet3P.cz, Blancheporte.cz a Astoreo.cz libovolnou částku, kterou lze uvést přímo na objednacím formuláři.

Více o činnosti fondu se dozvíte na: www.nfzz.cz


Smazat
Přihlášení
Registrovat
Zapomenuté heslo
Zapomenuté heslo