Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.

Rozumím
- +

Aktuálně >>

Aktivovat kód akce 197.636

ZPĚT Hlavní strana
/
/
Nadační fond Zdeňky Žádníkové

Nadační fond Zdeňky Žádníkové

Blancheporte spolu s Nadačním fondem Zdeňky Žádníkové Vám chtějí představit jeden z projektů, kterým je realizace nástěnných maleb ve zdravotnických zařízeních. Víme, že prostředí hraje při pobytu v nemocničních zařízeních a při léčbě dětského i dospělého pacienta významnou roli, mělo by být příjemné a důvěryhodné.

Krátkodobě i dlouhodobě se stává „domovem", který si zejména u dětí lze jen těžko představit bez jejich světa her, obrázků, hraček a pohádek.

Nadační fond Zdeňky Žádníkové se svými projekty snaží pomoci pečujícímu personálu i rodičům k lepší adaptaci dítěte na pobyt v nemocnici a tím současně i k rychlejšímu a úspěšnějšímu průběhu léčby. Na grafikách se podílí malíř Libor Škrlík, který je rovněž autorem komiksu.

Výtvarnice Magda Veverková vytvořila cyklus mobilních nástěnných maleb pro dospělé pod názvem „Přísloví pro potěšení". Svým originálním výtvarným stylem na nich ztvárnila nejznámější česká přísloví. A nezůstalo jen u grafických děl. Na projektu spolupracoval i spisovatel Benjamin Kuras, který obrázky doprovodil vtipnými a poutavými fejetony. Nyní visí na stěnách geriatrického centra a infekčního oddělení Pardubické krajské nemocnice a nově na porodnickém oddělení nemocnice v Nymburku.

Vámi zvolená částka na objednacím formuláři, kterou prostřednictvím spolupráce s firmou Blancheporte věnujete Nadačnímu fondu Zdeňky Žádníkové, bude použita na projekty nadačního fondu.

Více se o naší činnosti dozvíte na webových stránkách www.nfzz.cz

NFZŽ touto cestou děkuje všem dárcům a firmě Blancheporte za dlouhodobou spolupráci.

Za období květen 2013 - říjen 2014 firma Blancheporte společně se zákazníky přispěla nadačnímu fondu Zdeňky Žádníkové částkou 317.820,- Kč. Z tohoto obnosu byla financována výmalba dětského oddělení nemocnice v Žatcí (částkou 70.000,- Kč) a dětské oční ambulance Krajské nemocnice Pardubice (částkou 100.000,- Kč). Zbývající peníze jsou naplánované do budoucích projektů, které se nyní začínají realizovat.

Video z předávání v Krajské nemocnici Pardubice zde: https://www.youtube.com/watch?v=xrdL-KGBE7I

Video z předávání z nemocnice v Žatci zde: https://www.youtube.com/watch?v=_Dg0kYO1i_o


Přihlášení
Registrovat
Zapomenuté heslo
Zapomenuté heslo
X
X